Жабовина́, -ни, ж. и жабови́ння, -ня, с. = жабарь.
Запри́ндитися, -джуся, -дишся, гл. Заприхотничать.
Ли́марів, -рева, -ве Принадлежащій шорнику.
Писарня 2, -ні́, ж. соб. Писари.
Роздзяплювати, -люю, -єш, сов. в. роздзяпити, -плю, -пиш, гл. Раскрывать, раскрыть, растворять, растворить настежь, разинуть. Оце роздзяпив двері, як теща рот.
Скривати, -ва́ю, -єш, сов. в. скри́ти, -рию, -єш, гл. 1) Скрывать, скрыть. Ой піду я до річки, до Десни, та нехай вона мене скриє. 2) Покрывать, покрыть. Голубії фіялочки гору скрили. — молоду Надѣвать на голову новобрачной женскій головной уборъ: очіпок, намітку. Така вона молода, як сьогодні скрита, — і старощі не пристають.
Уписування, -ня, с. = упис.
Хвалощі, -щів, ж. Похвальба.
Холодок, -дку, м.
1) Прохлада; тѣнь, покрытое тѣнью мѣсто. Рано, за холодку, рушить у дорогу. Сіла спочити в холодку під вербою. взяти холодо́к говорится о полевыхъ растеніяхъ: разростись настолько, что растеніе въ состояніи дать на нивѣ сплошную тѣнь и задержать влагу. Просо на ниві взяло холодок.
2) Какое либо прикрытіе отъ солнца, чтобы получилась тѣнь. Ой я в полі була і діло робила: напинала холодок, щоб не загоріла. Въ слѣдующ. примѣрахъ въ смыслѣ: зонтикъ. На повозці сидить паня і держе холодок, щоб сонце не пекло. Беріть же й холодок з собою від сонця.
3) Спаржа обыкновенная, Asparagus officinalis L. То-же: заячий холодо́к. Ум. холодо́чок. В садочку лежать собі у холодочку. Холодочком, дружечки, холодочком попід вишневим садочком.
Чолак, -ка, м. У кожевниковъ: кожа со лба животнаго.