Викривати, -ва́ю, -єш, сов. в. викрити, -рию, -єш, гл. Открывать, открыть, обнаруживать, обнаружить.
Геть меж. и нар.
1) Долой, прочь, вонъ, отстань. Геть, згинь, пропади і до мене не ходи! Іди ж собі геть. Во мн. числѣ — гетьте.
2) Далеко. На бистрому на озері геть плавала качка. геть-геть. Далеко-далеко. Дніпро геть-геть собі роскинувсь, сияє батько та горить.
3) Употребляется для усиленія. Совершенно, рѣшительно, далеко. Геть чисто виїли. Геть виріжім вражих ляхів, геть що до єдного. Загнали лишків геть аж за Вислу.
4) Очень. Чи треба молотника? — Треба, та ще й геть.
5) геть-то. Употребляется для усиленія значеніи. Порядочно, достаточно. Прогаялись геть-то, оглядуючи манастирь. Ми знаємо про це і геть-то більше, ніж ви. І геть-то чеетию такою запишався.
Гусір, -ра, м. = Гусяр.
Дото́чувати, -чую, -єш, сов. в. доточи́ти, -чу́, -чиш, гл. 1) Дотачивать, доточить о жидкости), доцѣлить. 2) Прибавлять, прибавить, увеличивать, увеличить. Чим Бог світлость доточив? — Огнем. Як почав я лізти і короткий мотузок не сягав аж до землі, то я візьму вгорі урву, а внизу доточу.
Кучерявий, -а, -е. Курчавый, кудрявый. Рибалонька кучерявий. Що Варочка громадила та Василька принадила, і чорнявого й кучерявого. Ой ти, дубе кучерявий, широкий лист на тобі. Кучеряві верби купають у воді віти. 2) Названіе мужчины, сажающаго свадебный коровай въ печь. 3) кучеряве зілля. Раст. Geranium molle. 4) кучеря́ва капуста. Цвѣтная капуста. 5) кучерява м'ята. Раст. Mentha piperita L. Var. crispa.
Перевалити, -ся. Cм. перевалювати, -ся.
Подридзати, -дзаю, -єш, подри́зати, -заю, -єш, гл. = подрипати. Подризав (п'яний).... до господи.
Позакарлючуватися, -чуємося, -єтеся, гл. Загнуться (во множествѣ).
Теплісічко нар. = теплісінько.
Чемно нар. Вѣжливо, учтиво.