Домліва́ти, -ва́ю, -єш, сов. в. домлі́ти, -лі́ю, -єш, гл. Довариваться, довариться. Мясо домліває.
Друґа́р, -ра́, м. Рукоятка рулеваго весла у плота. Cм. керма.
Жа́дність, -ности, ж. Жадность.
Зашкрумі́ти, -мі́ю, -єш, гл. = зашкарупіти (отъ тепла).
Нажалкува́тися, -ку́юся, -єшся, гл. Наплакаться, насѣтоваться. 2) Нажаловаться, наябедничать.
На́ймичка, -ки, ж. Наемница, наемная работница. Чи я в тебе, мій миленький, за наймичку робила?
Неправий, -а, -е. 1) Несправедливый.
2) Неправосудный.
Постать, -ті, ж.
1) Видъ, фигура, образъ. Дивиться, — шось стоїть на воротях, знайома постать. Святий дух буває в постаті голуба. Вона думала, що то чорт у моїй постаті. Обіясник у моїй постаті ходе.
2) Полоса нивы, занятая жнецами, полольщицами. Ой два сини оре, чотирі молоте, а дванадцять дочок за постать заходе. Підем, матінко, у поле та зеленого жита жати, та займем широкую постать.
3) Всѣ принадлежности къ плугу. Чи в тебе є вся постать? Ум. постатька. Ні з ким буде жита жати. Займем постатьку невеликую. Постатьку маленьку (баштану) пропололи до снідання.
Спосіб, собу, м. Средство, способъ, возможность. — прибірати. Изыскивать средства Стали ляхи спосіб прибірати. жадним способом. Никакимъ образомъ. Ні жадним способом не можна було приступити. ані способу. Нѣтъ возможности, невозможно. коли не спо́сіб. Если нѣтъ возможности, средствъ. уся́кий спосіб прибіра́ти. Изыскивать всевозможныя средства. уся́кого було́ там способу. Употреблялись всевозможныя средства. уживати якого способу. Употреблять какое-либо средство. Сього способу рідко уживають. за добрим способом. При хорошихъ средствахъ. Як за добрим способом, то жінка днів два, три лежить, привівши дитину, а як при бідности, то й того самого дня встане. Мирополь. взятись на способи. Употребить всѣ старанія. не спо́сіб. Неудобно, не мѣсто. В сінях не спосіб держати свиней.
Студень, -дня, м.
1) Декабрь.
2) Колодезь. Влад. Волын.