Бажати, -жаю, -єш, гл. Сильно желать, хотѣть. Хиба ж душа моя з лопуцька і не бажа того, що й людська? Проси в мене чого бажаєш. Хорітимеш, болітимеш, смерти бажатимеш.
Жовта́вий, -а, -е. Желтоватый.
Начепурити, -рю́, -риш, гл. Принарядить.
Обертнем нар. = обертом. Усе пішло обертнем. Все закружилось, пошло кругомъ.
Покладати, -да́ю, -єш, сов. в. покласти, -кладу́, -де́ш, гл. 1) Класть, полагать, положить, сложить. Буду в землі козацькій голову християнську покладати. Поклони покладати. Мимо церкви святої проїжжали... на себе хреста не покладали. 2) Налагать, наложить. По двоє кайданів на ноги покладено. 3) Раскладывать, разложить (человѣка для порки). Як не вийду на панщину, покладают зараз: а Сикора покладає, Вергонець тримає, а вокомон із паличков коло задку грає. 4) = паренити. 5) Строить, построить. Поклали новий манастирь. Двори собі поклав на боці від своєї мами. 6) — гнів на кого. Сердиться, гнѣваться. На свого старшого брата великий гнів покладав. 7) — надії. Возлагать надежды, надѣяться. На його єдиного покладаю мої надії. 8) — гріх на кого. Взводить на кого грѣхъ. Які ж ти гріхи на себе покладаєш? Я ні на кого не покладаю гріха, як на Петра. 9) і в голову сього не покладай. И не думай этого. 10) покладаючи робити. Не спѣша и съ толкомъ дѣлать.
Поохлябуватися, -буємося, -єтеся, гл. Ослабнуть, расшататься (во множествѣ). У возі поохлябувалось усе.
Поруга, -ги, ж. Поруганіе, оскорбленіе. Віри своєї християнської у поругу вічні часи не подайте. Я знаю, що ти мої сестри не лишиш в поругу. Ум. поругонька.
Сюда нар. = сюди.
Угнавець, -вця, м. = вугнавець.
Чертіж, -жа, м. зоол. Myoxus nitela.