Біднісінький, -а, -е. Совершенно бѣдный.
Журна́льний, -а, -е. Журнальный. З наради приятелів, писав романи на кшталт журнальних.
Загрузи́ти, -жу́, -зи́ш, гл. = згрузити.
Леш сз. Но, только. Втонув, втонув козаченько, леш хусточка плавле.
На́встріч нар. 1) Навстрѣчу. Гаду, гаду, а він навстріч. 2) При первой встрѣчѣ, съ перваго раза, по первому впечатлѣнію. Єсть у нас сестронька Маруся, шлеться до неї зі Львова воєвода. Вона його навстріч не злюбила, забачивши його, ворітечка замкнула. Шлеться до неї Степаночко єї: вона його навстріч полюбила, забачивши його, ворітечка одчинила.
Озерявина, -ни, ж. Высохшее озеро, мѣсто, гдѣ было озеро. Його картопля і баштан як раз біля тієї озерявини, що на заломах, як їдеш у Кам'янку.
Покидь, -ді, ж. = покидька.
Пречиста, -тої, ж. Пречистая. Эпитетъ Богоматери. Благослови, Боже, Пречиста Госпоже. Безъ существительнаго употребляется въ значеніи: Богоматерь, также образъ Богоматери и нижепоименованные праздники въ честь ея. Ой там ішла Пречистая, Пречистая Мати Божа. На Иордані тиха вода стояла, там Пречиста свого сина купала. Перша Пречиста. Успеніе Пресв. Богородицы (15 августа). Друга Пречиста. Рождество Пресв. Богородицы (8 сентября).
Сувій, -во́ю, м. Свернутая штука холста. Мати (легенько їм згадається) самого лляного полотна два сувої дали. Ум. сувійчик.
Хитю меж., выражающее качаніе. Хитю, хитю, малеє дитятко!