Ґел! меж., выражающее крикъ гусей.
Задвигті́ти, -гчу́, -ти́ш, гл. Задрожать. Як ступив... на ті підмости, то вони аж задвигтіли й загули.
Королівський, -а, -е. Королевскій.
Літо́пис II, -су, м. Лѣтопись.
Переяти Cм. переймати.
Покриванка, -ки, ж. Новобрачная въ обрядѣ покрыванія головы.
Приборкувати, -кую, -єш, сов. в. прибо́ркати, -каю, -єш, гл.
1) Подрѣзывать, подрѣзать крылья птицѣ, окарнать крылья. Приборкано усім орлятам крила.
2) Прибирать, прибрать къ рукамъ. Думав шляхту приборкать трошки. Вона добре свою свекруху приборкала, тепер а ні писне.
Скандзюбити, -блю, -биш, гл. Скорчить, свести. Хто охочий був битись, тому зараз кулаки повідпадають і руки скандзюбить у три погибелі.
Спуховато нар. Наклонно, покато. Вершіть, хлопці, стіг спуховато.
Так I нар. 1) Такъ, такимъ образомъ. Так Іван скакає, як му скрипки грає. так саме, так само. Точно такъ, такъ точно. а чом не так? А почему и нѣтъ? Не з так. Не очень. А що ж вона, хороша? — Не з так то, поганенька. так-сяк. Кое-какъ. Сяк-так на косяк, аби не полюдськи. так таки. Вотъ такъ. Так таки й поїду, тебе не спитавшись. так досто́ту. Такъ точно. Так достоту, як і торік гине товар на селі. так то вже. Ужъ такъ, такъ сильно. Так то вже мене лає. 2) Безъ этого, безъ того. Журбою не накличу собі долі, коли так не маю. -3) Да, такъ. Отсе, так, так! Сказал так, та не в смак. 4) Такъ, безъ причины, безъ цѣли, безъ дѣла, напрасно. Я так прийшов. 5) за так гро́шей. Даромъ, безденежно, безвозмездно. Ум. такеньки, такечки. І так він те слово тихо, такеньки смутно промовив.