Бриндзянка, -ки, ж. Небольшая бербениця для храненія бриндзи.
Вуглина, -ни, ж. Уголекъ. Ум. вуглинка.
Галасувати, -сую, -єш, гл. Драть гордо, кричать, вопить. Мій дом не улиця, де кожний може галасувати. Жінки, пороспускавши коси, росхрістані і без свиток.... галасували на ввесь рот.
Ґавзу́н, -на́, м. Большой горшокъ.
Зі́лля, -ля, с. 1) Злаки. 2) Лекарственная трава, зелье, волшебное зелье. Ой є в мене таке зілля близько перелазу; як дам тобі напитися, забудеш одразу. Марисенька в недузі лежала, аж зза моря зілля забажала. Чар-зі́лля. Волшебныя травы, собранныя въ день и въ ночь на Ивана Купала. 3) Названіе различныхъ растеній: Боло́тне зі́лля. Ranunculus. Га́дєче —. Gnaphalium canadense. Гою́че —. Astrantia major. Квасне́ —. Valeriana tripterys. Кіня́че —. Circaea luteliana. Криве́ — Polygonum bistorta. Ку́ряче —. = Збурник. Ластів'я́че —. = Земизеленя. . Ма́сляне —. = Sedum telephium. Міцне́ —. = Centaurea jacea. Святоя́нське —. = Іванюк. Сі́ре — ? Страпа́те — ? Тата́рське — = Шувар.
Київський, -а, -е. Кіевскій.
Комірка, -ки, ж.
1) Ум. отъ коме́ра. Відчиняй, пане, комірку, давай гребцям горілку.
2) Cм. бердо и блят.
Поперестеляти, -ля́ю, -єш, гл. = поперестилати.
Робіння, -ня, с. Работа, трудъ. Ум. робіннячко. Ой весна красна, що вона винесла? Ой винесла тепло і добрее літечко.... хорошим людям на робіннячко.
Стать, -ти, ж. 1) Состояніе, положеніе. Безталанна сирота терпіла горе та терпіла, не раз уже втікать хотіла, но і здоровє, і літа, страх, сором і дівоча стать її к двору мов прикували. Він козак, його така стать (щоб воювати). жіно́ча ста́ть. Женщины. В останні времена жіноча стать убіратиметься аки біси. дівоча стать, чоловіча стать. Дѣвушки, мужья. 2) Сословіе, званіе. Цих часів з жадної статі у москалі беруть: із міщанської статі, з мужичої, з панської, з купецької і з духовної статі. 3) Манеръ. Се все на одну стать. Настусине й Марусине серце дуже зворушилося від сієї поголоски, да не на одну стать.