Бук, -ка, м.
1) Букъ, Fagus silvestris. Коби ми ся тот бук розвив та й берези білі. Ночує Ганна під еннім небом, під зеленими буками.
2) Переносно: палка, розга. Наука не йде на бука. Як не даси з прозьби, то даси з принуки, а чого прозьва не докаже, то докажуть буки. Буком того, хто не боронить свого.
Започи́ти, -чи́ну, -неш, гл. Отдохнуть.
Курка, -ки, ж.
1) Курица. Голодній курці просо сниться. Дмитер хитер: ззів курку та й сказав — сама полетіла. курка в шта́нях. Курица съ оперенными ногами.
2) Vulva. Ум. курочка.
Передучера нар. Третьяго дня. Передучера тиждень минув.
Покаляти, -ляю, -єш, гл. Запачкать. На ніч треба хату мести: як прийде Мати Божа з атолами, то шоб ніг не покаляла. Ой устели, молода дівчино, рушничками двір, щоб не покаляв червоних чобіток, золотих підків.
Пригодитися, -джу́ся, -ди́шся, гл. Случиться, приключиться.
Скакун, -на, м.
1) Прыгунъ.
2) Танцоръ. Маєш же дружбоньку скакуна?
3) Насѣк. Tetrix.
4) Ленъ-текучка, головки котораго лопаютъся на корню, роняя сѣмя.
5) Колесо въ колешні плуга, противоположное тому, которое идетъ въ бороздѣ; оно бываетъ часто безъ обода, съ однѣми спицами. Ум. скакунець, скакунчик.
Сповчити, -вчу, -чиш, гл. Сдѣлать, смастерить (съ трудомъ). Хату повчу та й не сповчу й досі. Плахту наймичці яку сповчить.
Толочити, -чу, -чиш, гл. Вытаптывать посѣвы, траву. Цуцу, босий! не толоч проса. Паси, паси, коли хоч, тілько управи не толоч.
Тридесять, -ти числ. Тридцать. Єсть за тридесять земель попович Ясат.