Велично нар. Величественно. Одягнися красотою шаною велично. Як у нас велично та пишно. Ум. величненько. Бабуся, сидячи за столом тихенько і величненько, якусь думку собі думала.
Вертіння, -ня, с.
1) Вертѣніе.
2) Сверленіе.
Вершень, -шня, м. = верхівень.
Виздихати, -хаю, -єш, гл. Подохнуть, издохнуть. Як би Бог слухав пастуха, то б уся череда виздихала.
Недолугий, недолужний, -а, -е. Безсильный, слабый, немощный. Перша мені туга — сама недолуга. А которі старі-недолугі, то й навіки попропадали. Недолуга жінка.
Обвеселіти, -лію, -єш, гл. Повеселѣть.
Обертати, -та́ю, -єш, сов. в. оберну́ти, -ну́, -неш, гл. 1) Поворачивать, повернуть, оборачивать, оборотить. Треба обернути тоншим боком. Уман. и Гайсин. уу. 2) — на що. а) Употреблять, употребить на что, для чего. Обертати на користь собі всяку тварь. Твоє святе слово на святе діло обернуть. А добро, що наздирали з убогого люду, на потреби військовії обернене буде. б) = — у що. в) — на свій обича́й. Повернуть по своему. Як тиєї води ніхто не може обернути на свій обичай, так щоб мої бжоли жадний уречи не мог. 3) — у що. Превращать, превратить во что. Князьку будівлю обернули в хлів. обернути в ніщо. Обратить въ ничто. Обертаючи в ніщо слово Боже переказом вашим. Также въ ариѳметикѣ: превращать, превратить (именов. числа). 17216 вершків обернути у верстви.
Позані́чний, -а, -е. Позавчерашній.
Попереточувати, -чую, -єш, гл. То-же, что и переточити, но во множествѣ.
Таліг, -га?, м. Телѣга?