Вертун, -на, м. Названіе хитраго вола.
Зжоло́битися, -блюся, -бишся, гл. Покоробиться. Зжолобились двері.
Калабуха, -хи, ж. = калабаня.
Лю́бо нар. 1) Пріятно; хорошо; красиво. У людей діти — любо поглядіти. Сияло сонце в небесах; а ні хмариночки, та тихо, та любо, як у раї. Любо й неньці, як дитина в честі. З гарної дівки гарна й молодиця, — гарно завертиться, любо подивиться. 2) Съ наслажденіемъ. Не дві ночі карі очі любо цілувала. Невольники лежять, простягшись любо. 3) Любовно, въ любви, въ согласіи. Ум. любо́нько, любе́сенько. І досі ще стоїть любенько рядок на вигоні тополь. Ходить по хаті..., урядившись як можна гарніш, виголившись чистенько і чуб вистригши любесенько. Тихенько й любенько день мине. Мені, моя доле, дай на себе подивитись, дай і пригорнутись, під крилом твоїм любенько в холодку заснути. Сестро моя, не журись, голубко! Досі жили з тобою любенько, — треба так і звікувати. І за руки любенько взявшись, до ратуші пішли тишком.
На́ї́док, -дку, м. 1) Яство. Перед дівчиною напитки, наїдки. 2) Насыщеніе. на́ї́дку, як з хро́ну. Этимъ нельзя наѣсться. По кавунах малий наїдок. Не ходиться о наїдок, але о покушання.
Обчество, -ва, с. Общество, мiръ.
Південний, -а, -е. 1) Полуденный. Під гарячим промінням південного сонця рушили в дорогу. 2) Южный. Магнитна стрілка завжди повертається одним кінцем на північну сторону, а другим на південну.
Поперероджуватися, -джуємося, -єтеся, гл. Переродиться (о многихъ).
Претінка, -ки, ж. = прутинка? Зашуміла шабелечка, як з ліса претінка.
Рудомизий, -а, -е. О волѣ: съ рыжими пятнами на мордѣ. Рудомизий віл.