Гаман I, -на, м. Кожаный мѣшочекъ для храненія табаку, карманныхъ вещей; мошна, кошелекъ. Загубила чотирі гроші з гаманом. Товчуть, як жиди гамана. Десь у мене був з кулями гаман. Ум. гаманець, гаманчик. «Ти курець?» — Курець, ясновельможний пане. «А є люлька й гаманець?» Ув. гаманище, гаманяка.
Ґлюч, -ча, м. Рыба: Cottus, бычекъ. Cм. Головач, бабець.
Займа́тися и заніма́тися, -ма́юся, -єшся, сов. в. зайня́тися и заня́тися, -йму́ся, -мешся, гл. Загораться, загорѣться, воспламеняться, воспламениться. Дмеш, дмеш, — ніяк не займається. Дров нарубав гнилих, то вони підсохнуть трохи та й займуться. Еге, гаси тепер, як занялось! Хата, 138. на зорю́, на світ займа́тися. Свѣтать. Почина на світ займатись. Іще й на зорю не займається — імла. 2) Краснѣть, покраснѣть отъ гнѣва, вспыхивать, вспыхнуть. А він як відкаже добре панові, то той так і займеться. Очі горіли, вся зайнялась і уші почервоніли. 3) дух заня́вся. Дыханіе захватило. Руки й ноги затрусились, у животі похолонуло, і дух занявсь, а сама ні з місця.
Заска́лля, -ля, с. При тесаніи дерева оставшіяся на немъ острыя щепки.
Їдьма нар. = їдом. За панщини пани їдьма їли людей. Невістка їдьма їсть бабу й діда.
Китайський, -а, -е. Китайскій.
Папа II, -пи, ж. Дѣтск. Хлѣбъ. Ум. папка. Потрошку та з папкою.
Підманювати, -нюю, -єш, сов. в. підманити, -ню́, -ниш, гл. Соблазнять, соблазнить, сманивать, сманить; одурачивать, одурачить. Своїм личком білесеньким все підманює. Ні, ходім та й ходім! — Як стала просить, так таки підманила.
Тонісій, -я, -є. = тонісінький.
Тріскучий, -а, -е. Трескучій, издающій трескъ. Твій язик — як стріли з лука, як той жар яркий, тріскучий.