Бекеша, -ші, ж. Родъ верхней одежды: крытая сукномъ овчинная шуба съ таліей. Поздирали з неї дорогі коралі і бекешу. Ходив.... у плисових чорних штанях і в голубій бекеші. Ум. бекешка, бекешечка.
Бляхувати, -хую, -єш, гл.
1) Покрывать жестью.
2) Украшать металлическими пластинками. Вуздечки були не прості, а циганські, бляховані.
3) У Котляревскаго употреблено въ значеніи: чеканить, выковывать изъ металла. Вокруг же щита на заломах найлуччі лицарські діла були бляховані в персонах.
Ґорґоля́стий, -а, -е. Суковатый.
Здиба́тися, -ба́юся, -єшся, сов. в. зди́батися, -баюся, -єшся, гл. Встрѣчаться, встрѣтиться. Ой здибається сива голубонька та з сивими соколами. Бігла Гандзя, бігла густими лозами, здибалася она з трома соколами.
Мно́житися, -жуся, -жишся, гл. Размножаться, множиться.
Перехмарити, -рить, гл. безл. О тучахъ: разойтись.
Повихритися, -рюся, -ришся, гл. Закружиться вихремъ.
Повідшукувати, -кую, -єш, гл. Отыскать (во множествѣ).
Погонити, -ню, -ниш, гл. = поганяти. Ані стій, ані погони. Ой у лузі воли в плузі, мій милий погонишь, за поясом батіг носить, за мною голосить.
Свита, -ти, ж. 1) Крестьянская верхняя Одежда изъ домашняго толстаго сукна, полукафтанье, родъ сермяги. Кожухи, свити погубили. 2) — колова. Мужской полушубокъ нагольный бараній, безъ лацкановъ, гладкій, съ стоячимъ смушковымъ воротникомъ. Ум. свитка, свиточка. Було в його два жупани, тепер нема й свитки. У його свиточка — латка на латці.